Lawenda, to roślina, która jest niezwykle popularna na całym świecie, w tym również w naszym kraju. Wyróżnia ją przepiękny fioletowy kolor, jak również jeden z najbardziej kojących zapachów, z jakimi możemy spotkać się w przyrodzie. Lawendę można dodawać zarówno do potraw, jak również do kosmetyków. Ponadto doskonale sprawdza się ona w wypadku aromaterapii. Warto wiedzieć, jak właściwie lawenda działa na naszą skórę na twarzy oraz na włosy.

Lawenda zapewnia pomoc w leczeniu trądziku

Olejek lawendowy zalicza się do tych nielicznych składników naturalnych, które umożliwiają skuteczne stosowanie i pozbycie się uciążliwego trądziku. Lawenda ma działanie antyseptyczne oraz przeciwzapalne, dzięki czemu zapewnia nam skuteczne zwalczanie bakterii, które odpowiadają za powstawanie trądziku i które przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych. Jeżeli chodzi o stosowanie olejku lawendowego, to jest ono bardzo łatwe, ponieważ jedyne co musimy zrobić, to nasączyć nim wacik i oczyścić problematyczne obszary skóry. Olejek lawendowy stanowi bardzo częsty dodatek do oczyszczających kosmetyków naturalnych, które są przeznaczone do wszystkich rodzajów cery.

Lawenda a naturalna detoksykacja skóry

Z racji tego, że przez większość czasu przebywamy w toksycznych i zanieczyszczonych środowiskach, to praktycznie cały czas nasza skóra jest narażona na działania niszczące i bardzo niebezpieczna. Cały czas do jej wnętrza z zewnątrz dostają się różne toksyny, które następnie przechodzą do organów wewnętrznych. W tym wypadku lawenda może być naturalnym ratunkiem, ponieważ zawiera ona silne przeciwutleniacze, dzięki którym pomaga w skuteczny sposób zarówno zapobiegać, jak i zwalczać szkodliwe działanie wolnych rodników, a do tego wspiera proces detoksykacji. Jak wynika z wielu przeprowadzonych badań, silny lawendowy olejek eteryczny doskonale hamuje rozwój bakterii na skórze, a tym samym zabezpiecza ją przed rozwojem różnych problemów dermatologicznych.

Lawenda umożliwia zapobieganie wypadaniu i osłabieniu włosów

Olejek lawendowy sprawdzi się doskonale, jeżeli zależy nam na tym, aby skutecznie zapobiec utracie włosów. Jako jedną z głównych przyczyn wymienić należy fakt, że lawenda pomaga pozbyć się stresu, lęku, depresji i bezsenności, które stanowią główne powody wypadania włosów. Jeżeli regularnie będziemy masować skórę głowy z wykorzystaniem olejku lawendowego, to tym samym będziemy kontrolować prawidłowy wzrost włosów, zwłaszcza poprzez zwiększenie krążenia krwi. Wiele badań jednoznacznie potwierdza to, że bardzo często lawenda w połączeniu z innymi ziołami, znacznie pomaga w walce z wypadaniem włosów.

Składniki aktywne lawendy umożliwiają zapobieganie i zwalczanie łupieżu

Lawenda stanowi doskonały składnik aktywny, który umożliwia nam skuteczną walkę z łupieżem. Jeżeli regularnie będziemy stosować olejek lawendowy, to możemy pozbyć się również swędzącej i suchej skóry głowy. Żeby terapia była skuteczna, to warto wymieszać 15 kropli oleju z 2 łyżkami oliwy z oliwek i później taką mieszankę ogrzać i nałożyć na skórę głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *